Vajuta siia, et näha hoonet täies ilus ;)
27.01.2015

Koolitusseminar: kuidas tellida riigihankega kvaliteetset ehitist?

27.01.2015

Mis: Koolitus "Kuidas tellida riigihankega kvaliteetset ehitist?"
Millal: 27. jaanuaril kell 9:30-17:30
Kus: Arhitektuurikatlas (Põhja pst. 27a, Tallinn)
Koolitajad: Veiko Vaske, Elari Udam, Eero Kotli, Raul Järg
Hind: 89€+km

Riigihanke hindamiskriteeriumid on kvaliteetse ehitise kavandamisel võtmetähtsusega. Vaid madalaimat hinda arvestavad hanked ei võimalda saada kvaliteetset tulemust, toovad väga sageli kaasa läbimõtlemata lahendusi ning põhjustavad probleeme nii projekteerimis- kui ehitusprotsessis, samuti hoone edaspidisel kasutamisel. Seetõttu ei vasta lõpptulemus pahatihti ei seatud eesmärkidele ega ootustele.

Eesti Arhitektuurikeskus töötas koos Soraineni advokaadibürooga välja kvalitatiivsed hindamiskriteeriumid, mis muudavad ehitusprojekteerimise riigihangete koostamise lihtsamaks. See uus töövahend aitab vältida vigu ning jõuda oluliselt parema lõpptulemuseni. 27. jaanuaril 2015 korraldame spetsiaalse koolitusseminari, mis keskendub kvalitatiivsete hindamiskriteeriumite rakendamisele ehitusprojekteerimise riigihangetes.

Koolitus sobib eriti hästi riigiasutuse või kohaliku omavalitsuse juhtidele ja ekspertidele, kelle vastutusvaldkonda kuulub riigihangete läbiviimine ning kes otsivad võimalusi, kuidas nn "madalaima hinna kriteeriumi" kõrval riigihangete tingimustesse sisse tuua ka sisulise kvaliteedi tingimusi. Koolitus pakub kindlasti huvi ka projekteerijatele ja ehitajatele, kes hangetel osalevad ning soovivad teha võitvat pakkumist, mille tugevuseks ei ole üksiti vaid soodne hind, vaid ka hea sisu.

Koolitusel osalejad saavad ülevaate kvalitatiivsetele hindamiskriteeriumitele üles ehitatud riigihanke vajalikkusest ja majanduslikust mõjust; kvalitatiivsetele hindamiskriteeriumitele tuginevate ehitusprojekteerimise riigihangete ülesehituse põhimõtetest ja õiguslikest eripäradest; senistest kogemustest, praktikast ja vigadest kvalitatiivsetele kriteeriumitele tuginevate riigihangete läbiviimisel.

Milliseid teemasid koolitusseminar käsitleb?

 • Kvalitatiivsete hindamiskriteeriumite kasutamise võimalused ehitusprojekteerimise riigihangetes;
 • Projekteerimise ja ehitusprotsessi tüüpvigade õiguslik analüüs;
 • Pakkujate kvalifitseerimise ja pakkumuste hindamise eesmärk ja omavaheline eristamine riigihankemenetluses;
 • Pakkuja abstraktse võimekuse kontroll kvalifitseerimise käigus;
 • Kvalifitseerimistingimused ja nende kontrollimine;
 • Pakkumuse sisule esitatavad nõuded ja hindamiskriteeriumid;
 • Pakkumuse hindamine;
 • Kvalitatiivsete hindamiskriteeriumite õiguslik alus riigihankes;
 • Pakutud tulemuste hindamine;
 • Tulemuste saavutamise eelduste, sh. spetsialisti oskuste hindamine;
 • Õiguslikud võimalused arhitektuuriteenuse kvaliteedi hindamiseks riigihankes (sh. ehitise pakutavate omaduste ja arhitektide oskuste/kogemuse hindamine);
 • Näidiskriteeriumid.

Koolitust ette valmistades on arvestatud, et osalejad omavad juba baasteadmisi riigihanke protseduuridest ja seadusandlusest. Eesti Arhitektuurikeskuse koolitusprogrammil on ka Haridus- ja Teadusministeeriumi koolitusluba.

Koolitajad

Veiko Vaske
Advokaadibüroo Sorainen advokaat

Veiko Vaske on töötanud õiguse valdkonnas alates 2002. aastast ning spetsiifiliselt riigihangete alal 2003. aastast, olles üks Eesti juhtivaid riigihangete õiguse eksperte. Veiko on töötanud Rahandusministeeriumis, kus ta tegeles peamiselt Eesti riigihangete õiguse ja poliitika kujundamisega. Veiko on ka 2007. aastal jõustunud riigihangete seaduse eelnõu põhiautor, samuti tunnustatud Taylor & Francis gruppi kuuluva kirjastuse poolt välja antud rahvusvahelise riigihangete käsiraamatu ning Rahandusministeeriumi poolt koostatud riigihangete juhise üks kaasautoritest. Eesti riigi esindajana on Veiko osalenud Euroopa Liidu otsustusprotsessis riigihankedirektiivide ja õiguskaitsemeetmete direktiivide koostamisel. Enne Soraineni meeskonnaga liitumist oli Veiko viis aastat Riigihangete Vaidlustuskomisjoni esimese koosseisu liige, lahendades selle aja jooksul üle 200 hankevaidlustuse ja kahju hüvitamise taotluse.

Elari Udam
Riigi Kinnisvara AS haldusdirektor ning juhatuse liige

Elari Udam on enam kui 20-aastase töökogemusega kinnisvarasektoris, olles olnud mh kahe suure organisatsiooni (Uus Maa Kinnisvarahaldus ja Riigi Kinnisvara AS) ülesehitamise juures. Riigi Kinnisvara AS-i juures töötab Elari Udam aastast 2001, juhatuse liikmena aastast 2004. Kinnisvara korrashoiu ja ehituse valdkonnas peab Elari kõige suuremaks arenguvajaduseks professionaalsust ja kutse-eetikat.Eero Kotli
Arhitektuuri- ja inseneribüroo Novarc arengudirektor

Eero Kotli on Tallinna Reaalkooli, müürsepp-pottsepa ja Eesti Kunstiakadeemia keraamiku haridusega Baltikumi ehitus(materjali)turu arengut tugevalt mõjutanud tänane juhtimisnõustaja. Alates 90-ndate algusest üles ehitanud nii Eesti kui kogu Baltikumi kergkruusatööstuse turu, juhtides tütarettevõtteid sh. nii Lätis kui Leedus. 2000-ndate keskpaigas toimetas Eero turundusdirektori ja juhatuse liikmena ettevõttes Wienerberger, vastutades telliste turundamise ning müügi eest Baltikumis ja Venemaal. Alates 2008. aastast toetab Eero arhitektuuri- ja inseneribüroo EA Reng - Novarc arengut, nõustades neid muuhulgas turunduse ja müügi valdkonnas. Oma mainimisväärt saavutuseks peab Eero enda poolt läbi viidud turu-uuringute ja nõustamise toel saavutatud kergkruusatööstuste CO2-heitme erisuse saavutamist Euroopa Liidu tasemel.


Raul Järg 
Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja, arhitekt 

Raul Järg on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri- ja linnaplaneerimise eriala (2001), töötanud praktikandina Torontos Parkin Architects'is (2005-2007), Rakveres linna peaarhitektina (2008- 2012) ning arhitektina arhitektuuribüroos Ühinenud Arhitektid. Eesti Arhitektuurikeskust juhib Järg alates 2013. aasta kevadest. 

Raul Järg on koolitusega haakuval teemal ka ajakirjanduses sõna võtnud, küsides, kas kas riigi jaoks on Mercedes ja Zaporožets samaväärsed.

Toimumisaeg, koht ja hind

Koolitusseminar toimub teisipäeval, 27. jaanuaril kell 9:30 kuni 17:15, koolituskohaks on Arhitektuurikatla ruumid Eesti Arhitektuurikeskuses (Põhja pst. 27a, Tallinn).

Päevakava:
Kogunemine 9:30
Koolituspäeva algus 10:00 
Lõunapaus 13:00-14:00 (osalejad omal käel) 
Koolituspäeva lõpp orienteeruvalt 17:15

Koolituspäeva jooksul toimub ka kaks kohvipausi, mis on korraldatud Arhitektuurikeskuse poolt 

Koolitusseminari osavõtutasu on 89 eurot + käibemaks (koos käibemaksuga 106,80), hinna sisse kuuluvad ka kohvipausid kerge kehakinnitusega. Kui Sinu soovitusel tuleb seminarile veel inimesi, saad iga soovitatud inimese eest oma osalustasust 10% allahindlust! Kui ühest organisatsioonist osaleb 3 inimest ja enam, kehtib osalustasule samuti allahindlus 15% kogusummast. Arhitektuuribüroode ekspordivõrgustiku AKU liikmetele kehtib samuti allahindlus 15% kogusummast.

Koolitus saab teoks koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja Kultuuriministeeriumiga. Programmi valmimist toetas Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Täpsem info:

Rait Talvik
Teenuste ja koolitusjuht
Tel. +372 56 978 680
E-post: rait@arhitektuurikeskus.ee