Vajuta siia, et näha hoonet täies ilus ;)
04.05.2015

Tutvustus

Eesti Arhitektuurikeskus loodi 2008. aastal ArhitektuuriAasta lõpus Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Kunstiakadeemia poolt. Eesti Arhitektuurikeskus (EAK) keskendub oma tegevustes Eesti nüüdis-arhitektuurile ja selle tulevikule. Keskuse missiooniks on kaasaegse Eesti arhitektuuri ja linnaehituse edendamine ja arendamine, arhitektuurialase teadlikkuse kasvatamine, arhitektuuriinfo kogumine, vahetamine, vahendamine ja levitamine kodu- ja välismaal. EAK eesmärk on integreerida teadmine ja kompetents arhitektuurist ühiskonna teiste valdkondadega, aidates kaasa arhitektuuriga seotud valdkondade arengule ning uuendustele.

EAK sooviks on ületada piire nii sotsiaalses kui kultuurilises mõttes, et jõuda erineva publikuni, tegutsedes mitmetel tasanditel: nii üksikisiku, ühenduste, riiklikul, regionaalsel, rahvuslikul kui globaalsel tasandil. Arhitektuurikeskus on üks Eesti arhitektuuripoliitikat elluviivatest institutsioonidest, kes korraldab Tallinna Arhitektuuribiennaali ning produtseerib Eesti ekspositsiooni Veneetsia Biennaalil (La Biennale di Venezia). Lisaks korraldab Arhitektuurikeskus Arhitektuuri Välkloenguid, Linnafoorumeid, arhitektuurivõistluseid- ja näituseid, viib läbi Eesti arhitektuurisektori arengukoolitusi ning annab välja Eesti head kaasaegset arhitektuuri propageerivaid trükiseid.

EAK teeb aktiivset ja tulemuslikku koostööd teiste samalaadsete keskustega maailmas, Tallinna linnaga, erinevate ministeeriumite, samuti eraettevõtjate ja omavalitsustega sünteesimaks teavet ja erinevaid püüdlusi meie avaliku ruumi mõtestamisel ja loomisel.

Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja on arhitekt Raul Järg, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri- ja linnaplaneerimise eriala (2001), töötanud Torontos Parkin Architects’is (2005-2007), Rakveres linna peaarhitektina (2008-2012) ning arhitektina arhitektuuribüroos Ühinenud Arhitektid.

Eesti Arhitektuurikeskuse põhikiri (PDF)

Eesti Arhitektuurikeskus on kodanikuühenduste eetilise tegevuse põhimõtteid järgiv mittetulundusühing. EAK eetilise tegutsemise põhimõtted lähtuvad vabaühenduste eetikakoodeksist.

Eesti arhitektuurikeskuse töötajate kontaktandmed

Rekvisiidid

Ärinimi: Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ
Reg. kood: 80273798
KMKR: EE101623441 
Aadress: Põhja puiestee 27a, Tallinn 10415
E-post: info@arhitektuurikeskus.ee
Telefon: +372 6117436
IBAN: EE941010220091247011 (SEB)
BIC/SWIFT: EEUHEE2X 

Majandusaasta aruanded: